Volkswagen Golf verslaat BMW 3-serie als meest gezochte occasion in Europa

In dit rapport worden vraag en aanbod van meer dan 2 miljoen occasions in zeven Europese landen met elkaar vergeleken op basis van merk, model, prijs en kleur.
Download hier het volledige AutoScout24 Europa Rapport
Populairste modellen
De BMW 3-serie is na elf jaar als populairste model onttroond. Het populairste model van 2019 is de VW Golf met 4,1% paginaweergaven. Op de tweede plaats volgt de BMW 3-serie met 3,5% van de paginaweergaven. Net als vorig jaar staat de Mercedes C-klasse op de derde plaats met 2,8% van de paginaweergaven. De Mercedes E-klasse en de Audi A4 staan op de gedeeld vierde plaats met 2,3% van de paginaweergaven.
Gemiddelde prijs De gemiddelde prijzen van deze populairste modellen zijn in 2019 gestegen. De prijs van een VW Golf is met 0,9% gestegen naar €15.784. De BMW 3-serie had een kleine prijsstijging van 1,1% naar €16.307. Mercedes-Benz had echter een sterkere prijsstijging in 2019. De C-klasse was 3,8% duurder en kostte gemiddeld €25.138 en de E-klasse steeg met 4,8% naar €27.805. Een uitzondering was de Audi A4 met een prijsdaling van 0,6% naar €19.134.
Populairste merken
Duitse merken blijven domineren in 2019. De nieuwe koploper is Mercedes-Benz goed voor 13,5% van de paginaweergaven. Volkswagen is gestegen van de vierde naar de tweede plaats met 12,3% van de paginaweergaven. Na enkele jaren aan de top is BMW naar de derde plaats gedaald met 12,2% van de paginaweergaven. Ford heeft zijn vijfde positie behouden met 5% van de paginaweergaven.
Populairste kleuren
In 2019 was zwart weer de meest gezochte kleur met 28,1%. Op de tweede plaats volgt wederom grijs met 20,5%. Ten opzichte van vorig jaar is wit licht gestegen in populariteit en besloeg het 16,1% van de zoekopdrachten. Blauw en zilver zijn van plaats gewisseld in 2019. Blauw staat nu op de vierde plek met 11,1%, snel gevolgd door zilver met 10,7%.
*België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk en Spanje zijn onderzocht. Alle berekeningen zijn gebaseerd op een totale database van ruim 2 miljoen auto’s op AutoScout24.
Alle artikelen
Alles bekijken
Eindejaarsbericht: elektrisch rijden duurder, maar gemiddelde prijs EV daalt
18 december 2024 – Met de afsluiting van 2024 blikt AutoScout24 terug op een jaar van stabilisatie en groei in de automarkt. Tegelijkertijd kijken wij vooruit naar 2025, waarin de markt voor tweedehandsauto’s naar verwachting verder zal groeien.

Europa Rapport 2023: Volkswagen Golf meest populair en elektrische rijder kiest Tesla Model S
- Gemiddelde occasionprijs stabiliseerde in 2023
- Elektrisch aanbod in Europa steeg in 2023 met 143%
- Tesla populairste merk onder elektrische rijders in Nederland

Volkswagen meest populaire automerk in 2022
Amsterdam, 9 maart 2022 – Voor het tweede jaar op rij is Volkswagen het ‘Meest populaire automerk’, gevolgd door Mercedes-Benz blijkt uit het jaarlijkse Europa Rapport. In het rapport worden vraag en aanbod van auto’s in zeven Europese landen met elkaar vergeleken op basis van merk, model en prijs.