
Van Cupcake tot Citroentje: 12% van de Nederlanders geeft zijn auto een naam
Vrouwen doen dit net iets vaker dan mannen: maar liefst 15% van de Nederlandse vrouwen geeft haar vierwieler een naam, tegenover 9% van de mannen, blijkt uit recent onderzoek van AutoScout24*.
Opvallend is dat jongvolwassenen, met name Generation Z en millennials (18 tot en met 34 jaar), het vaakst hun auto een bijnaam geven. In deze groep geeft 18% hun auto een eigen naam, terwijl dit onder 55-plussers maar 8% is.
De namen die Nederlanders aan hun auto geven zijn verrassend uiteenlopend en komen in alle soorten en maten voor: van ‘Nijntje’, ‘Koets’ en ‘Kermit’ tot ‘Hufflepuff’. Ook zijn er smakelijke namen zoals ‘Cupcake’ en ‘Citroentje’. Andere namen vallen juist op door hun originaliteit: ‘De paarse krokodil’, ‘Pandablauw ikhoudvanjou’ en ‘Zippedediejee’ – namen die je gegarandeerd bijblijven.
Sommige Nederlanders houden het graag eerlijk en no-nonsense met namen die het uiterlijk of karakter van de auto weerspiegelen, zoals ‘Dikke BMW’, ‘Smurfenbakkie’, ‘Scheurbakkie’ of ‘Straaljager’. En dan zijn er nog de favorieten, die hun auto zien als een echte vriend(in): ‘Brumelina’, Moppie’, ‘Patricia’, of ‘Mijn Toet’.
Als je op zoek bent naar je nieuwe droomauto, kun je op AutoScout24 eindeloos scrollen door meer dan 255.000 beschikbare auto’s. Zodra je een mooie auto spot, kun je direct bedenken welke naam erbij past. Onze tip: vraag de verkoper of de auto misschien al een bijnaam heeft. Want eerlijk, een catchy naam voor je auto is vaak het begin van een perfecte match.
AutoScout24’s top 10 grappigste autonamen
- Mijn alternatieve regenpak
- Independer
- Moppie
- Abuela
- Pluk van de Petteflet
- De paarse krokodil
- Tinkiewinkie
- El presidente
- De partybus
- Brumelina
*Het onderzoek is uitgevoerd door markteonderzoeksbureau Multiscope in opdracht van AutoScout24 in juli 2025. In totaal werden 1.011 personen in Nederland tussen de 18 en 55+ jaar ondervraagd. De studie is representatief op basis van leeftijd, geslacht en regio. Van alle respondenten bezaten 833 een auto. Percentages zijn afgerond.