De nieuwe BYD Atto 3 laat zien dat China mijlenver voor ligt op de rest

De BYD Atto 3 is vernieuwd, maar ‘facelift’ is eigenlijk een understatement. Vooral onderhuids is de Chinese SUV namelijk wel heel grondig aangepakt.

De Atto 3 EVO draait voortaan namelijk op een 800 volt-architectuur, iets wat in dit segment ronduit uitzonderlijk is. Alle concurrenten in deze klasse maken nog 'gewoon' gebruik van 400 volt-techniek. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de Skoda Elroq en Kia EV3, vorig jaar nummer één en twee van Nederland.

Dat verschil komt niet uit de lucht vallen. Chinese fabrikanten hebben de afgelopen jaren een stevige voorsprong opgebouwd op het gebied van elektrische auto’s. Ze investeerden vroeg en grootschalig in EV-techniek, hebben een sterke greep op belangrijke grondstoffen voor batterijen en produceren op enorme schaal, wat de kosten drukt.

BYD Atto 3 Evo actieradius

De nieuwe 74,8 kWh Blade Battery levert een WLTP-actieradius tot 510 kilometer. Snelladen kan met maximaal 220 kW, waarmee laden van 10 tot 80 procent volgens BYD in 25 minuten kan. Dat zijn cijfers die je eerder verwacht bij auto’s uit een segment hoger.

Van voor naar achteren

Ook de aandrijflijnen zijn volledig vernieuwd. Basisversie 'Design' levert voortaan 313 pk en 380 Nm via de achterwielen in plaats van de voorwielen. De sprint naar 100 km/h duurt 5,5 seconden en het bereik bedraagt 510 kilometer.

Daarboven staat de Excellence AWD met twee elektromotoren. Die zijn samen goed voor 449 pk en 560 Nm, goed voor 0-100 km/h in 3,9 seconden. Zelfs met dat vermogen blijft er een WLTP-bereik van 470 kilometer over.

Meer ruimte

Ondanks gelijke afmetingen groeit de bagageruimte naar 490 liter, 50 liter meer dan voorheen. Met neergeklapte achterbank past er 1.360 liter in. Daarnaast krijgt de Atto 3 EVO een frunk van 101 liter.

Binnenin is voortaan altijd een 15,6-inch touchscreen aanwezig, inclusief geïntegreerde Google-functies. Eerder was een 12,8-inch scherm standaard en was het grotere formaat optioneel. Verder verhuist de keuzehendel naar de stuurkolom, wat extra ruimte op de middenconsole oplevert.

Prijs blijft gelijk

Opvallend is dat de prijzen gelijk blijven. De Atto 3 EVO Design kost 40.990 euro, de Excellence AWD staat voor 43.990 euro in de prijslijst. BYD geeft zes jaar garantie op de auto en acht jaar of 250.000 kilometer op de batterij.

Met 800 volt-techniek, forse vermogens en een ongewijzigde prijs heeft BYD met de nieuwe Atto 3 EVO een sterke aanbieding in een heel belangrijk segment. Het wordt afwachten of BYD hiermee het onder andere Kia en Skoda nu wél moeilijk kan maken. De vorige Atto 3 slaagde daar in Nederland in ieder geval niet in: sinds zijn intrede in 2022 verkocht BYD tot nu toe (tot en met januari 2026) maar 3027 exemplaren. Ter vergelijk: in 2025 alleen verkocht Skoda 11.960 Elroq’s en wist Kia 10.973 EV3’s aan de man te brengen.

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken
automerk-dat-een-jaar-geleden-nog-geen-auto-gebouwd-had-staat-in-china-bovenaan-42d030

Merk dat een jaar geleden nog geen auto gebouwd had, staat in China al bovenaan

Het succesverhaal Xiaomi is ongekend. De smartphonemaker had een jaar geleden nog geen auto gebouwd. Het eerste model, de Xiaomi YU7, staat nu al op 1 in China.

Lees meer
Merk dat een jaar geleden nog geen auto gebouwd had, staat in China al bovenaan
tesla-model-3-standard-rear-b61818-90f81e-2-e290d3-224461-481580

Test bewijst: doe je dit, dan haal je de beloofde actieradius van je EV ineens wél

Jouw elektrische auto kan veel verder komen dan de officiële actieradius. Als je maar bereid bent de tijd te nemen. Een recente praktijktest laat zien hoe ver dat kan gaan.

Lees meer
Test bewijst: doe je dit, dan haal je de beloofde actieradius van je EV ineens wél
2027-toyota-highlander-limited-spellbound2tone-004-1500x999-25c32a

Eindelijk: de Toyota onder de elektrische 7-zitters

De Toyota Highlander, de forse SUV die tot 2024 ook in Nederland leverbaar was, is compleet vernieuwd. Het ontwerp krijgt een broodnodige upgrade en ook onderhuids gaat alles op de schop. De hybridetechniek, lange tijd de specialiteit van Toyota, maakt plaats voor een puur elektrische aandrijflijn.

Lees meer
Eindelijk: de Toyota onder de elektrische 7-zitters