Het 'onmogelijke' is gebeurd: diesel is nu DUURDER dan benzine

Weet je wat, wij zeggen het gewoon: diesel is top! Efficiënt, koppelrijk en met de moderne filters aan boord relatief schoon. Maar als het niet de belachelijk hoge wegenbelasting is die de dieselrijder dwarszit, dan is het wel de prijs van een liter diesel.

Diesel rijden kan nu helemaal niet meer uit! Diesel- en benzineprijzen bijna gelijk

Weet je wat, wij zeggen het gewoon: diesel is top! Efficiënt, koppelrijk en met de moderne filters aan boord relatief schoon. Maar als het niet de belachelijk hoge wegenbelasting is die de dieselrijder dwarszit, dan is het wel de prijs van een liter diesel. Want op het moment van schrijven is die aan een enorme opmars bezig en hoger dan de prijs van een liter benzine.

De prijs van een liter benzine is nog steeds hoog, maar zakt gelukkig gestaag. Op het moment dat we deze tekst schrijven - op 29 augustus 2022 - ligt de landelijke adviesprijs voor E10-benzine op 2,189 euro. Slechter gaat het met de prijs van diesel. Die is zowat geëxplodeerd en staat momenteel op 2,190 euro. Combineer je dat met de torenhoge belasting op dieselauto's, dan ligt het bekende omslagpunt, waarop diesel rijden voordeliger is dan benzine rijden, zóver weg dat het niet meer loont.

Industrie grijpt naar diesel als alternatief voor gas

De prijs van benzine is sinds vorige week gelijk gebleven, maar die van diesel is met meer dan 5 cent gestegen. Hoe dat kan? Door de steeds grotere vraag naar diesel vanuit de industrie. Om de wereldwijd gestegen gasprijzen te omzeilen, of om dat te proberen althans, grijpen bedrijven naar diesel om bijvoorbeeld hun generatoren te laten draaien. Daarbij komt dat de wereldwijde dieselreserves op het moment opvallend laag zijn, zo meldt persbureau Bloomberg.

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken
1920-01-cupraravalplasma-b17f1f

Cupra Raval 4000 euro goedkoper dan Seat Ibiza met evenveel pk's

Na een lange periode waarin Cupra ons teaserbeelden en gecamoufleerd auto's voorschotelde, is de Cupra Raval eindelijk onthuld. En we weten ook de prijzen van de sportieve ID. Polo-broer!

Lees meer
Cupra Raval 4000 euro goedkoper dan Seat Ibiza met evenveel pk's
winstmarge-moet-flink-omhoog-en-dus-gaat-volkswagen-als-een-malle-saneren-fecdd1

Waarom miljardenwinst voor Volkswagen lang niet genoeg is

Het blijven zware tijden voor de grote autoconcerns. Volkswagen gaat dan ook bezuinigen. Daartoe werd het concern gedwongen door importheffingen van de VS, een prijzenoorlog in China en de grillige EV-markt in Europa.

Lees meer
Waarom miljardenwinst voor Volkswagen lang niet genoeg is
525393-honda-presents-world-premiere-of-honda-0-saloon-and-honda-0-suv-prototypes-353f70-8865b8-1

Dit is waarom er weinig over is van Honda’s grote EV-ambities

Honda presenteerde recentelijk ambitieuze plannen op het gebied van elektrische auto’s. Maar ondertussen lijkt dat optimisme flink getemperd. Wat is er gebeurd?

Lees meer
Dit is waarom er weinig over is van Honda’s grote EV-ambities