'Je kunt beter gaan lopen of fietsen!', waarschuwen autoreclames in Frankrijk vanaf 1 maart

De toevoeging 'geniet, maar drink met mate' is al tientallen jaren verplicht bij alcoholreclames. In Frankrijk gaan ze per 1 maart een stap verder en wordt een dergelijke waarschuwing ook toegevoegd aan autoreclames: ga fietsen of lopen, overweeg carpoolen, of neem het openbaar vervoer.

Een waarschuwing als 'geniet, maar drink met mate' is bedoeld om consumenten te wijzen op de negatieve effecten van alcohol. Hetzelfde geldt voor de macabere slogans en onheilspellende foto's op sigarettendoosjes. In Frankrijk gaan ze dus verder en wordt het vanaf 1 maart verplicht om automobilisten te wijzen op de drie alternatieven voor autorijden: lopen/fietsen, carpoolen en gebruikmaken van het openbaar vervoer.

Adverteerders kunnen boete krijgen van 50.000 euro

Autoreclames - in print, op de radio, of op televisie - moeten straks voorzien zijn van één van de drie volgende waarschuwingen: "voor korte afstanden, ga lopen of fietsen", "overweeg om te carpoolen", of "neem dagelijks het openbaar vervoer". In bepaalde gevallen moet er ook een hashtag bij: #SeDéplacerMoinsPolluer (wat zoiets betekent als: beweeg zonder te vervuilen). Adverteerders die niet aan de regels voldoen, kunnen een boete krijgen van maximaal 50.000 euro.

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken

Deze Mercedes is de enige echte woestijncabrio

Bij Mercedes-Benz gaat het dak eraf. Niet omdat ze wat te vieren hebben, maar omdat ze een nichemarkt nieuw leven inblazen. Daarvoor moest wel de zaag in een Geländewagen, maar het resultaat is de enige vierdeurs 4x4 cabriolet die je nieuw kunt kopen.

Lees meer
Deze Mercedes is de enige echte woestijncabrio

Tesla’s verkoopcrisis Europa: alleen dit eigenwijze land houdt het merk nog overeind

Tesla beleefde opnieuw een moeizame maand in Europa. De registraties van november 2025 laten zien dat de vraag in bijna alle grote markten blijft instorten. Alleen in Noorwegen blijft het merk nog enigszins overeind – maar niet voor lang.

Lees meer
Tesla’s verkoopcrisis Europa: alleen dit eigenwijze land houdt het merk nog overeind

Volkswagen doet een belangrijke belofte met positief bericht over ID.Polo

We hebben het gevoel dat we al een eeuwigheid aan het wachten zijn op de Volkswagen ID.Polo. Voorlopig moeten we een beroep blijven doen op ons engelengeduld. Maar nu komt Volkswagen in elk geval met een positief bericht.

Lees meer
Volkswagen doet een belangrijke belofte met positief bericht over ID.Polo