Kijk nou, gloednieuwe BMW's en Mini's rijden zichzelf van de lopende band

Autonoom rijden is technisch gezien al mogelijk, maar komt in de praktijk nog nauwelijks voor. Maar in de BMW- en Mini-fabrieken rijden dagelijks duizenden auto's zonder een bestuurder van de productieband.

Wat in 2022 is begonnen als een pilot in BMW's grootste Europese fabriek in Dingolfing, is inmiddels de gewoonste zaak van de wereld en wordt over alle fabrieken uitgerold: het zelfstandig van de productielijn rijden van nieuw geproduceerde BMW's en Mini's. De eerstvolgende fabriek die dit zogeheten Automated Driving In-Plant gaat invoeren, is die in Leipzig. Hier wordt de nieuwe Mini Countryman gebouwd alsook de BMW 1-serie en de BMW 2-serie.

Na Leipzig volgen de fabrieken in Regensburg en Oxford, Engeland. En ook de Hongaarse productiefaciliteit in Debrecen moet er binnenkort aan geloven. Hier wordt de elektrische BMW X3 gebouwd.

Langs de koffiecorner

Jouw nieuw gekochte BMW of Mini rijdt best een aardig stuk zonder dat er ook maar iemand achter het stuur zit. Een afstand van ongeveer één kilometer. Vanuit de fabriekshal, door een teststraat en vervolgens langs de koffiecorner zo de ruimte in waar de laatste inspectie plaatsvindt. Dat van de koffiecorner verzinnen we, maar dat lijkt ons wel geinig. Wel oppassen dat je met een vers getapt kopje koffie niet tegen een rijdende Mini of BMW aanloopt.

Miljoenen kilometers

BMW spreekt over een afstand van miljoenen kilometers in de komende tien jaar. Het merk is trots als een pauw, want vindt dat het hiermee vooroploopt wat automatisering van het productieproces betreft. Als het aan BMW ligt, blijft het hier niet bij. De volgende stap is dat de nieuwe auto's ook buiten de fabriek zelfstandig gaan rijden, bijvoorbeeld naar de verschillende distributiecentra.

kijk-nou-gloednieuwe-bmws-en-minis-rijden-zichzelf-van-de-lopende-band-2024-04

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken
dacia-striker-3-5de450

Met deze nieuwe stoere stationwagon mikt Dacia op fans van Skoda's en oudere Volvo's

In maart 2026 kondigde Dacia hem aan, en nu is hij definitief: de Dacia Striker. Met deze opgestoerde stationwagon biedt Dacia een goedkoper alternatief voor de Skoda Octavia. Tevens is het een knipoog naar de fans van traditionele Volvo-stationwagons.

Lees meer
Met deze nieuwe stoere stationwagon mikt Dacia op fans van Skoda's en oudere Volvo's
26c0225-055-81166f

Mercedes doet iets geks: twee keer een 'nieuwe' C-Klasse in één jaar

Mercedes presenteert zomaar voor de tweede keer in korte tijd een nieuwe Mercedes C-klasse. Dat klinkt gek, maar het is logischer dan het op het eerste gezicht lijkt.

Lees meer
Mercedes doet iets geks: twee keer een 'nieuwe' C-Klasse in één jaar
8suzuki-swift-60-0976e4

Suzuki viert 60 jaar in Nederland met 1500 euro duurdere Swift Edition 60

Met de gelimiteerde Suzuki Swift Edition 60 viert Suzuki Nederland zijn 60-jarig jubileum. Bij deze speciaal voor de Nederlandse markt ontwikkelde uitvoering houden de Japanners geen rekening met onze Hollandse zuinigheid.

Lees meer
Suzuki viert 60 jaar in Nederland met 1500 euro duurdere Swift Edition 60