Ook de machtige Mercedes-AMG C 43 moet nu aan het milieu denken

Kon je in de vorige Mercedes-AMG C 43 nog genieten van een heerlijke zescilinderroffel, in de nieuwe moet je het doen met het kunstmatige gebrom van een vierpittertje. Yep, de kogel is door de AMG-kerk. Ook de C 43 moet aan het milieu denken.

Niet dat je vermogen tekort komt, overigens. In de vorige Mercedes-AMG C 43 had de twinturbo V6 een vermogen van 390 pk en 520 Nm koppel. Nu komt de dubbel geblazen viercilinder van de nieuwe tot 408 pk en 500 Nm. Op de sprint naar 100 km/h scheelt het niet veel. De C 43 gaat van 4,7 seconden voorheen naar 4,6 tellen nu. Zijn topsnelheid is vanouds afgeregeld op 250 km/h. Maar als je wat extra munten bij de AMG-dealer achterlaat, mag je van de begrenzer opeens 15 km/h sneller.

Mercedes-AMG C 43 met vier fraaie ronde uitlaatpijpen

Kun je de Mercedes-AMG C 43 nog ergens aan herkennen? Jazeker, hij heeft vier fraaie ronde uitlaatpijpen aan de achterkant (die wij stiekem veel mooier vinden dan de vierkante exemplaren van de C 63), grote lichtmetalen wielen en sportiever ogend bumperwerk rondom. Standaard is een negentraps automaat met dubbele koppeling, een sportuitlaat, een adaptief onderstel en achterwielbesturing.

mercedes-amg-2022-18-2

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken
boetes-buitenland-ar-b51164

In deze vakantielanden kost te hard rijden je meer dan alleen een boete

Even je voet iets te zwaar op het gaspedaal, en de vakantie wordt ineens een stuk duurder. Verschillende populaire vakantielanden hebben hun snelheidsboetes in 2026 flink verhoogd. Soms reiken de gevolgen zelfs verder dan alleen je portemonnee.

Lees meer
In deze vakantielanden kost te hard rijden je meer dan alleen een boete
byd-seal-6-dm-i-touring-4-933eb7-8cd0ce-4ed9db

Verkoopcijfers: zelfs de chauvinistische Duitsers vallen als een blok voor Chinese auto's

Als het om de Duitse autoverkopen gaat, hoef je niet te kijken welk merk bovenaan staat. Die plek is standaard voor Volkswagen. Dat was in juni niet anders, maar daarachter rukken vooral de Chinese merken hard op.

Lees meer
Verkoopcijfers: zelfs de chauvinistische Duitsers vallen als een blok voor Chinese auto's
suzuki-e-vitara-test-79f497-79f497

Korting in dure tijden: Japanse automerken gooien 37 modellen (!) in de uitverkoop

Van Suzuki tot Lexus: bijna alle Japanse automerken in Nederland proberen klanten te lokken met aanbiedingen. Zoveel korting zit er de verschillende modellen.

Lees meer
Korting in dure tijden: Japanse automerken gooien 37 modellen (!) in de uitverkoop