Porsche draait 180 graden en wil tóch Hyundai nadoen met zijn EV's

Nog geen twee jaar geleden noemde Porsche het idee om schakelen in een EV te simuleren onzinnig. Nu lijkt het merk van gedachten veranderd, want het overweegt juist te doen wat Hyundai al deed.

Het was een stevige uitspraak, destijds. Porsche-coureur Lars Kern liet in 2024 optekenen dat de elektrische aandrijflijn simpelweg beter is dan een met een verbrandingsmotor, en dat het merk geen reden zag om iets uit het verleden te simuleren. Aanleiding was de Hyundai Ioniq 5 N, die als eerste EV ooit gesimuleerde versnellingen aan boord had.

Van kritiek naar bewondering

Nu, minder dan twee jaar later, klinkt er een heel ander geluid uit Zuffenhausen. Andreas Preuninger, baas van de Porsche GT-divisie, vertelde aan Autocar dat hij het systeem van de Ioniq 5 N persoonlijk heeft uitgeprobeerd en zeer onder de indruk was. Vooral het realisme van de gesimuleerde versnellingsbak van de 601 pk sterke EV wist de Porsche-topman te imponeren.

En dan heeft-i nog niet eens gereden met de Hyundai EV6 N, die door z'n lagere zwaartepunt nog beter rijdt dan z'n SUV-broer.

Preuninger hint dat zo'n systeem, gecombineerd met het typische Porsche stuur- en rempedaalgevoel, een uiterst betrokken rijdersauto kan opleveren. Bij de Porsche GT-afdeling zijn altijd intensieve discussies gaande over hoe het rijplezier te verbeteren, zo zegt hij, en dat leidt juist tot innovatie.

Hyundai als voorbeeld

De Hyundai Ioniq 5 N heeft een nep-toerentalbereik dat de vermogensopbouw laat aanvoelen als een traditionele verbrandingsmotor, met flippers achter het stuur voor handmatig schakelen. Motorgeluiden worden daarbij in de cabine gepompt, maar het systeem is ook gewoon uit te zetten.

Niet iedereen in de branche is even enthousiast. Lamborghini-baas Stephan Winkelmann liet onlangs weten dat zijn merk niets ziet in een vergelijkbaar systeem: alles wat niet echt is, wil Lamborghini liever niet aanbieden.

Of Porsche daadwerkelijk gesimuleerde versnellingen introduceert, is nog niet zeker. Maar dat zelfs Porsche, de luidste scepticus van twee jaar geleden, nu serieus nadenkt over hetzelfde systeem, is misschien wel het grootste compliment dat Hyundai kon krijgen.

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken
60a0250-179ddf-ed128b

MG maakt benzinemotor fluisterstil met techniek uit je koptelefoon

MG werkt aan een nieuwe generatie hybrides die niet alleen zuinig, maar ook opvallend stil zijn. Daarvoor grijpt het merk naar techniek die je waarschijnlijk al kent van je koptelefoon.

Lees meer
MG maakt benzinemotor fluisterstil met techniek uit je koptelefoon
nieuwe-2cv-ar-509536

Ook Citroën gaat op de retrotoer en kondigt plannen aan voor terugkeer Lelijke Eend

Het hing al even in de lucht, maar nu is de kogel echt door de kerk: 'De Lelijke Eend' keert terug. Citroën heeft officieel bevestigd dat er een nieuwe 2CV in ontwikkeling is, volledig elektrisch en voor minder dan 15.000 euro.

Lees meer
Ook Citroën gaat op de retrotoer en kondigt plannen aan voor terugkeer Lelijke Eend
ford-baas-belooft-concurrent-voor-tesla-model-y-en-model-3-cc1447-1

Ford-baas belooft goedkope concurrent voor Tesla Model Y en Model 3

Ford gaat het in de Verenigde Staten toch weer proberen met een elektrische auto, die gaat concurreren met de Tesla Model 3 en Model Y. Dat liet de hoogste baas zich ontglippen in een Amerikaanse podcast. Maar Europa kijkt juist reikhalzend uit naar twee andere elektrische Fords.

Lees meer
Ford-baas belooft goedkope concurrent voor Tesla Model Y en Model 3