Zo weinig moeite doet Toyota om de Tesla Model Y van de troon te stoten

De Toyota Corolla was in 2024 de op één na populairste auto ter wereld. Dit jaar willen de Japanners de koppositie heroveren met een aantal wel heel subtiele wijzigingen. Toch heeft het zomaar kans van slagen.

Toyota heeft een van zijn belangrijkste modellen voor modeljaar 2025 heel minimaal bijgepunt. Een facelift kun je het niet eens noemen, het is eerder een update. Motorisch en technisch verandert er dan ook niets. In Nederland heb je keuze tussen de hatchback en de stationwagon (ook wel Touring Sports), qua aandrijflijn vink je Hybrid 140 of Hybrid 180 aan.

Nieuwe kleur

Hoewel de aanpassingen subtiel zijn, hoef je niet met een vergrootglas te kijken of je te maken hebt met een nieuwe Corolla. Het grootste nieuws is namelijk een nieuwe kleur: metal oxide. Dat is geen onbekende kleur, aangezien eerder de Toyota C-HR al kon worden besteld in de oranjerode lak. Een Corolla met een oranje dak zul je echter nooit aantreffen: metal oxide is alleen leverbaar als bi-tone combinatie, met een zwart dak en zwarte spiegelkappen.

Kies je voor de Dynamic-uitvoering, dan krijg je een nieuw wieldesign op je Corolla. De tienspaaks wielen zijn in het zilver/zwart afgewerkt en zorgen voor een sportief tintje. Maar daarmee hebben we de uiterlijke verschillen al behandeld.

Duurzame materialen

Ook het interieur is subtiel aangepast. Toyota legt de nadruk op duurzame materialen: net zoals in de C-HR gebruiken de Japanners voor zowel het stuur als de versnellingspook synthetisch leer. Daarnaast heeft het merk in de Dynamic-uitvoering een nieuwe bekledingsoptie toegevoegd die is gemaakt van gerecyclede stoffen.

De productie van de nieuwe Corolla is al van start gegaan in het Verenigd Koninkrijk. In maart zullen de eerste exemplaren bij de Nederlandse dealers verschijnen. De prijzen blijven ongewijzigd: voor de hatchback betaal je minimaal 32.995 euro, de Touring Sports heeft een meerprijs van 2000 euro.

Tesla Model Y verkopen

Zoals gezegd was de Toyota Corolla vorig jaar wereldwijd niet aan te slepen: om en nabij 1,08 miljoen mensen zetten hun handtekening onder een koopcontract. De Toyota moest alleen de Tesla Model Y (1,09 miljoen verkopen) voor zich dulden.

De kans is aanwezig dat de subtiele wijzigingen nét genoeg zijn om weer de nummer één van de wereld te worden. Dat heeft de Corolla niet alleen aan zichzelf te danken, maar ook aan de kelderende verkopen van Tesla. Onder andere de fratsen van CEO Elon Musk en de komst van de gefacelifte Model Y zorgen ervoor dat de populaire elektrische SUV nog geen sterk 2025 kent. Al weet je niet wat er gebeurt als de nieuwe Model Y eenmaal on fire is.

zo-weinig-moeite-doet-toyota-om-de-tesla-model-y-van-de-troon-te-stoten-2025-03

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken
mk04-4d7b0c

Met deze vijf nieuwe modellen wil Hyundai vier keer zoveel EV’s verkopen in Europa

Vorig jaar verkocht Hyundai 116.000 elektrische auto’s in Europa. In 2030 moeten de EV-verkopen opgekrikt worden tot 420.000 exemplaren – dat is bijna vier keer zoveel! Deze nieuwe elektrische auto’s gaan daarbij helpen.

Lees meer
Met deze vijf nieuwe modellen wil Hyundai vier keer zoveel EV’s verkopen in Europa
dacia53-0ecb3a

Dit is de goedkoopste nieuwe hybrideauto in Nederland en hij komt niet uit China

Als je een nieuwe full hybrid voor minder dan 24.000 euro wilt, hoef je niet langer in een krappe Toyota Aygo X of een vergelijkbare Chinese auto te stappen. De goedkoopste nieuwe hybrideauto biedt genoeg ruimte én is van Europese makelij.

Lees meer
Dit is de goedkoopste nieuwe hybrideauto in Nederland en hij komt niet uit China
dsc09410-197da2

Audi staat voor de grootste interieurverandering ooit

Na jaren waarin steeds meer functies naar grote touchscreens verhuisden, wil Audi terug naar een traditioneler interieur. Eentje dat je niet alleen ziet, maar ook voelt. Ga jij in je volgende Audi ook weer draaien, drukken en klikken?

Lees meer
Audi staat voor de grootste interieurverandering ooit