Elektronicagigant Sony gaat auto's bouwen! Eerste prototypes rijden al rond

Twee jaar geleden onthulde Sony een studiemodel van een elektrische sedan: de Sony Vision-S. De auto zou niet in productie gaan, maar Sony heeft toch anders besloten. De Japanse elektronicagigant gaat wel degelijk eigen auto's verkopen. Deze Sony Vision-S 01 en 02 zijn daarvan voorproefjes.

Sony heeft de auto's onthuld tijdens de Consumer Electronics Show in Las Vegas. Het bedrijf is alleen niet scheutig met details. We weten van de Sony Vision-S 01 alleen dat hij twee elektromotoren heeft, met een gezamenlijk vermogen van 545 pk, waarmee hij in 4,8 seconden van stilstand naar 100 km/h gaat. De topsnelheid van de Tesla Model 3-achtige elektrosedan ligt op 240 km/h. Hoewel, qua afmetingen ligt de Vision-S 01 dichterbij de Model S, die eveneens bijna 5 meter lang is.

Sony Vision-S 02 is een elektrische zevenzits suv

De Vision-S 01 is een vijfzitter. In de suv-variant - de Vision-S 02 - is plaats voor zeven personen. Beide staan op een platform van Magna Steyr. Uiteraard staan de auto's van Sony bol van de technologie: met onder meer 5G-connectiviteit, Level 2+ autonoom rijden, de mogelijkheid om PlayStation-games te spelen, televisie te kijken en het infotainmentsysteem aan te sturen met stemcommando's of handgebaren.

Prototypes Vision-S 01 en 02 rijden al rond in Europa

Wanneer de Vision-S 01 en 02 op de markt komen, is niet bekend. Volgens Sony is het testprogramma voor beide al begonnen. Sinds december rijden er prototypes rond op Europese wegen. Het zal dus nog wel even duren voordat we kunnen kennismaken met de Vision-S 01 en 02. Een testprogramma voor een nieuwe duurt vele maanden en gaat de hele wereld over.

sony-concept-2022-2-2

Deel artikel

Actueel aanbod

Alle artikelen

Alles bekijken
tesla-model-s-plaid2-b42fae-42033c-3

Tesla is uitgekeken op auto’s en haalt botte bijl door zijn modellenaanbod

Het doek valt voor de Tesla Model S en Tesla Model X. De Amerikaanse fabrikant stopt binnenkort met de productie van zijn langstlopende modellen – om in dezelfde fabriek robots te gaan bouwen.

Lees meer
Tesla is uitgekeken op auto’s en haalt botte bijl door zijn modellenaanbod
test-lamborghini-urus-bmw-xm-3-3e76ca-66e188-bbcc2a

BMW kan V8-motoren blijven leveren, mits iedereen 41 pk inlevert

Bij sportwagens geldt meestal: elke update betekent meer vermogen. Maar bij BMW doen ze het nu eens andersom. De V8 in de M5 wordt juist iets minder krachtig – en dat hebben we te danken aan de Europese Unie.

Lees meer
BMW kan V8-motoren blijven leveren, mits iedereen 41 pk inlevert
p90615615-highres-the-new-bmw-ix3-50-x-d56256-ba92fd-3-e453c8-4e4a1e

Deze EV van 70 mille verkoopt zo goed, dat zelfs BMW stomverbaasd is

De BMW iX3 staat nog niet in de showrooms, maar de belangstelling is nu al groot. Vooral in Duitsland en andere Europese landen loopt het aantal bestellingen flink op, en dat terwijl de meeste kopers de auto nog niet eens hebben gezien, laat staan gereden.

Lees meer
Deze EV van 70 mille verkoopt zo goed, dat zelfs BMW stomverbaasd is