Financing disclaimer

Jaguar E-Type
Series III V12 "2+2"

BOXTEL
€ 59.900
Classic Park
Kilometerstand
104.976 km
Transmissie
Automatisch
Bouwjaar
06/1971
Brandstof
Benzine
Vermogen kW (PK)
200 kW (272 PK)
Type verkoper
Autobedrijf

Financiering

Bereken je autolening

Hoeveel wil je lenen?

Basisgegevens

Carrosserietype
Coupé
Categorie
Oldtimer
Deuren
3
Advertentienr.
0001470

Voertuiggeschiedenis

Kilometerstand
Bouwjaar
06/1971

Technische Gegevens

Vermogen kW (PK)
200 kW (272 PK)
Transmissie
Automatisch
Cilinderinhoud
5.344 cm³
Cilinders
12

Energieverbruik

Brandstof
Benzine
CO2-emissie
0 g/km (gem.)

Opties

Kleur en Bekleding

Kleur
Wit
Oorspronkelijke kleur
Wit
Kleur interieur
Blauw
Materiaal
Leder

Beschrijving

De eerste versie van de Jaguar E-Type werd in 1961 gepresenteerd en was een achterwiel aangedreven grand-tourer, leverbaar als tweezits coupé en tweezits cabriolet. Later kwam er ook nog een 2+2 variant van de coupé uit. De E-type werd opgevolgd door de E-Type “Series II” en respectievelijk “Series III”. Eerder geproduceerde modellen stonden later bekend als “Series I” en “Series 1½”. De series I waren voorzien van de 3.8 liter zescilinder-motor die ook in de XK150S werd gebruikt met een vermogen van 265 pk en een topsnelheid van 241 km/u. De 12-cilinder 5.3 liter motor kwam beschikbaar in de series III en verving de voorgaande motoren. Het vermogen groeide naar 272 pk en de prestaties werden, ondanks dat de E-Type aanzienlijk gegroeid was, toch nog bijgeschaafd. De twaalfcilinder-motor was vooral ontworpen om de V8-concurrentie vanuit Amerika en de V12-concurrentie vanuit Italië af te troeven. De V12 van de E-Type werd met name geroemd om zijn uitgebalanceerde motorloop en om het hoge koppel op lage toeren.

Om de grote V12 in de E-Type te kunnen monteren kreeg de Series III een langere wielbasis en werd deze in coupévorm standaard uitgevoerd als 2+2. De 2+2 biedt in principe 4 zitplaatsen, maar de achterste twee bieden nauwelijks plaats aan twee volwassenen en zijn vooral bedoeld als extra bagageruimte wanneer de rugleuning wordt weggeklapt. De series III is herkenbaar aan het complete en luxe interieur, ‘disc wheels’, iets uitgebouwde spatborden rondom, een bredere wielbasis, langere portieren en een extra luchtinlaat onder de grille en in de motorkap. De grille is overigens een ‘birdcage’ grille zoals Jaguar dat noemt. Daarnaast siert op de achterkant trots het V12 logo. De series III ziet er daardoor gespierder uit dan de voorgaande series.

Deze E-Type is voorzien van een automatische versnellingsbak. Het maakt het rijden in het huidige verkeer, zeker in combinatie met de standaard stuurbekrachtiging, elektronische ontsteking en geventileerde remschijven, erg aangenaam. Het fraaie design, de goede prestaties en concurrerende prijs maakten de E-Type tot één van de bestsellers en iconen van de jaren zestig. De reputatie van de auto werd legendarisch toen Enzo Ferrari de E-Type: “de mooiste auto ooit gemaakt” noemde. De vormen zijn gracieus en elegant en krijgen altijd aandacht van omstanders. Dat gecombineerd met prettige prestaties maken de E-Type tot een waar icoon.

Van de Series III V12 coupé zijn slechts 5182 links gestuurde exemplaren gebouwd. De auto zal daarmee altijd een zeldzaamheid blijven. De E-Type bij Classic Park verkeert in goede staat en heeft recent groot onderhoud gehad. De auto wordt in opdracht van een klant verkocht en is voorzien van een Nederlands kenteken.


Classic Park heeft als kernactiviteiten inkoop, verkoop en consignatieverkoop van klassieke en exclusieve auto’s. U vindt ons in Boxtel, dat is gelegen tussen Eindhoven en ’s-Hertogenbosch (10 autominuten ten noorden van Eindhoven en Eindhoven Airport). Vanaf Venlo (Duitse grens) is het 80 km rijden en Amsterdam Schiphol is op 100 km afstand.
Classic Park heeft gemiddeld 100 auto's op voorraad die aantrekkelijk staan tentoongesteld in het Classic Park museum in Boxtel.

De hier beschreven auto is onder voorbehoud van prijsveranderingen, (tekst)fouten en wijzigingen in de beschikbaarheid. Kijk voor de volledige fotorapportage en beschikbaarheid op onze website www.classicpark.nl. Van diverse klassiekers kunnen wij de exacte kilometerstand niet garanderen. De door ons vermelde tellerstanden zijn afgelezen tellerstanden tenzij nadrukkelijk anders is vermeld in de tekst. Aan deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend.

U bent van harte welkom om ons te bezoeken. Om u zo goed mogelijk van dienst te zijn, maken wij graag vooraf een afspraak met u.

Meer informatie

Tellerstand: 65.229 mijlen
Interieurkleur: Donker blauw
BTW/marge: BTW niet verrekenbaar voor ondernemers (margeregeling)
Motorrijtuigenbelasting: geen

Zakelijk leasen

Bereken uw zakelijke lease!

Nu zakelijk leasen vanaf

€ 1.085,- p/m


Verzekering

Autoverzekering van de ANWB

Bereken je premie

Kenteken


Type verkoper

Autobedrijf
Classic Park
Aanbieder op AutoScout24 sinds 2013
ContactR. van Dijke
  1. BTW verrekenbaar
  2. Prijs voor handelaren
  3. Deze informatie wordt verstrekt door de leverancier van het certificaat en/of rapport.
  4. Specificatie van de fabrikant voor nieuwe voertuigen. Afhankelijk van de kilometerstand, het rijgedrag, de leeftijd van de batterij en het laadgedrag, kan de radius van occasies aanzienlijk variëren.
{"sthp":"272","leasing":"false","seg":"sport,oldtimer","stmak":"Jaguar","did":"16464731","stmil":"104976","gear":"A","stmod":"E-Type","cost":"59900","stmon":"6","styea":"1971","make":"37","ad":"dealer","vat":"0","art":"3","carby":"0","fr":"2","stccm":"5344","buyonline":"false","stkw":"200","zip":"NL5283 VK","model":"2119","equi":"6","mia":"false","miles":"6","img":"https://prod.pictures.autoscout24.net/listing-images/cfec8ad3-143f-4da3-8182-c1775e8145d4_0b0f005e-0a42-4a4d-bb11-9fa57b9c671c.jpg/720x540.webp","price":"8","rnd":"84","ECO":"NO","fuel":"B","kenteken":"false","acc":"U","hp":"9","type":"O","atsd":"","zip2":"5283 VK","articleType":"C","cockpit":"F","city":"BOXTEL"}